| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Shape | Square |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Leather |
| Material | Leather, Walnut, Wood |
| Item Length | 22 in |
| Type | Side/End Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 24 in |
| Style | Regency |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Finish | Antique |
| Item Width | 22 in |
Check the listing for details. Vtg Antique Colonial Regency Style Solid Walnut Leather Gold Top Side Table. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 199.98 USD. Wear, marks, crazing on leather, see photos.