| Pattern | Solid |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Material | Rosewood |
| Item Length | 20 in |
| Maximum Width | 14 in |
| Type | Nesting Tables |
| Maximum Length | 20 in |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 26 in |
| Style | Asian |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Item Width | 14 in |
| Item Weight | 32 lb |
Check the listing for details. Vtg Asian Chinese Set of 3 Nesting Nested Side Tables Solid Rosewood EUC. Condition: Used. Listed at 1799.00 USD. In excellent used condition. Could use a good polish but still beautiful as it is. It has been well taken care of for decades. Primarily a display piece.