| Cosmetic condition | Good |
|---|---|
| No accessories | Yes |
| UPC | 0841667103099 |
| Processor | Quad Core |
| Screen Size | 7 in |
| Color | Blue |
| RAM Size | 1 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | 53-004726 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Brand | Amazon |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 1024 x 600 |
| Model | Amazon Fire (5th Generation) |
| Connectivity | Micro-USB |
| Operating System | Fire OS |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Battery Run Time | Up to 7 h |
Check the listing for details. Amazon Fire 5th Gen Wi-Fi SV98LN! As Is! Untested —-A34—. Color: Blue, Condition: For parts or not working. Listed at 15.99 USD. Untested condition. FREE SMOKE HOUSE.