| Brand | Table |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Type | Side/End Table |
| Shape | Square |
| Item Height | 30 in |
| Tabletop Material | Oak |
| Style | Art Deco |
| Material | Oak |
| Item Length | 26 in |
| Finish | Antique |
| Item Width | 26 in |
Check the listing for details. Antique Solid Oak Side Table / Lamp Table – 26” Square – Arts & Crafts. Condition: Used. Listed at 125.00 USD. Local Pick-up only. Beautiful solid oak side table with carved apron and lower shelf. Classic Arts & Crafts / Art Nouveau style with lovely quarter-sawn oak grain.