| MPN | MK9G2LL/A |
|---|---|
| UPC | 0648044769677 |
| Processor | Dual Core |
| Screen Size | 7.9 in |
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 8x5.31x0.24 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 4G |
| Processor Speed | 1.5 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad mini 4 |
| Processor Model | Apple A8 |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Item Weight | 0.66 lb. |
Check the listing for details. APPLE IPAD MINI 7.9" 4TH GEN 64GB WIFI ONLY - SPACE GRAY - Scratch & Dent. Color: Gray, Condition: Used. Listed at 122.82 USD. • APPLE IPAD MINI 7.9" 4TH GEN 64GB WIFI ONLY - SPACE GRAY. • 64GB Capacity, Wi-Fi (802.11a, b, g, n, ac) + MIMO + Bluetooth 4.2. This will not impair use of the device. • Apple iOS 9, Dual-Core A8 Chip with Quad-Core Graphics.