| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Nadeen |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | BBT6622-Greyish Beige-Queen HB-H1217-14 |
| MPN | BBT6622-Greyish Beige-Queen HB-H1217-14 |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Baxton Studio Nadeen Fabric Upholstered Queen Headboard in Gray B |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Nadeen Fabric Upholstered Queen Headboard in Gray B |
| Installation | Yes |
| UPC | 847321091863 |
Check the listing for details. Baxton Studio Nadeen Fabric Upholstered Queen Headboard in Gray Beige. Color: Gray, Condition: New. Listed at 139.99 USD. Complete your bedroom interior with the Nadeen fabric upholstered headboard. Constructed of solid rubberwood and MDF, the Nadeen queen size headboard is upholstered in durable Grayish beige polyester fabric.