| Screen Size | 5.5 in |
|---|---|
| RAM Size | 8 GB |
| Color | Black |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 5G |
| MPN | EDA57-11BE91H21RK |
| Brand | Honeywell |
| Type | Hanheld Computer |
| Battery Capacity | 3000-4999 mAh |
| Display Type | LED |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Network | Unlocked |
| Model | EDA57 |
| Processor Model | Qualcomm Snapdragon |
| Connectivity | USB-C |
| Operating System | Android |
| Features | Bluetooth, Built-In Front Camera, Built-In Rear Camera, Color Screen, NFC, Touch Screen, Wi-Fi + Cellular |
| Charger Included | Yes |
| Storage Capacity | 128 GB |
Check the listing for details. Honeywell EDA57 Mobile Computer 5G, WiFi, 8Gb/128Gb, Android, Barcode Scanner. Color: Black, Condition: New. Listed at 699.00 USD. Honeywell P/NEDA57-11BE91H21RK.