| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 9.34in |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Item Height | 9.46 in |
| Model | Keurig K-Mini Mate |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Lightweight, Removable Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray, User Manual |
| Item Width | 3.94 in |
| Item Weight | 3.9 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Mate Single-Serve K-Cup Coffee Maker – Compact, 12oz. Color: Black, Condition: New. Listed at 59.99 USD. Don’t let its size fool you – this modern, sleekly designed brewer is a one-cup coffee maker that brews the perfect tasting cup. Just plug it in and you’ll have the convenience and coffee quality you love about Keurig brewers.