| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Fabric |
| Collection | Lily |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5144-BEI |
| MPN | MOD-5144-BEI |
| Color | Beige |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Fabric | Fabric |
Check the listing for details. Modway Lily King Upholstered Polyester Fabric Headboard in Beige. Color: Beige, Condition: New. Listed at 174.99 USD. Add elegance to your bedroom with the Modway Lily King Upholstered Linen Fabric Tufted Headboard. Designed with just the right amount of grace, Lily is made from fiberboard, plywood, and soft linen fabric upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Perfect for contemporary and modern bedrooms, sleep soundly with this headboard for King beds. Lily King Headboard is a piece that imparts a sense of tranquility amidst an impressive backdrop of style.Features:Materials: Fine polyester fabric, fiberboard and plywoodFinish: BeigeElegantly tufted headboardDeep tufting with stylish trimKing wood post distance - 75.19 inchesSpecifications:Product Dimensions: 52.5"H x 78.5"W x 3.5"DProduct Weight: 27.5 lbs