| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-7145-SGE |
| Color | Sage |
| Type | Headboards |
| Item Height | 50.8 in |
| Item Length | 3.9 in |
| Item Width | 39.4 in |
| Material | Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| Size | Twin |
| UPC | 889654288091 |
Check the listing for details. Modway Lindee Boucle Fabric Twin Headboard in Sage. Color: Sage, Condition: New. Listed at 104.00 USD. The dense foam padding and pillow-style design grants a soft, cushioned backdrop for nightly reading or relaxing in bed. Assembly required. Boucle Fabric Upholstery. One - Twin Headboard. Features: Pillow Style Headboard.