| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-7061-OAK |
| Color | Oak |
| Type | Headboards |
| Item Height | 30.5 in |
| Item Length | 1.5 in |
| Item Width | 39.5 in |
| Material | Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Twin |
Check the listing for details. Modway Render Mid-Century Modern Wall-Mount Twin Headboard in Oak. Color: Oak, Condition: New. Listed at 150.62 USD. Modway Render Mid-Century Modern Wall-Mount Twin Headboard in Oak Item Description Tap into mid-century aesthetics with the Render Wall-Mount Twin Headboard. With slatted detail commanding a presence in a kid's bedroom, guest room, or college dorm room, this twin size headboard features a durable particleboard frame with smooth wood grain laminate and mounts directly to the wall for added stability at your desired height. Set Includes: One - Wall Mounted Headboard Features: Mid-Century Twin Headboard Wall-Mount Design Smooth Wood Grain Laminate Metal Mounting Hardware Durable Particleboard Construction Dimensions: Overall Product Dimensions: 1.5"L x 39.5"W x 30.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520