| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-7155-WAL |
| Color | Walnut |
| Type | Headboards |
| Item Height | 45.7 in |
| Item Length | 83.3 in |
| Item Width | 80.7 in |
| Material | rattan |
| Number of Items in Set | 1 |
| Size | King |
| UPC | 889654285342 |
Check the listing for details. Modway Sirocco Rattan and Wood King Platform Bed in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 400.25 USD. Assembly required. Weight Capacity: 794 lbs. Synthetic Rattan Cane Webbing. LVL Wood Slat Support. Features: King Platform Bed With Headboard. One - King Bed.