| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5040-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Headboards |
| Item Height | 25.5 in |
| Item Length | 4 in |
| Item Width | 61.5 in |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Material | Upholstered Fabric |
| Number of Shelves | N/A |
| Number of Drawers | N/A |
| Size | Queen |
Check the listing for details. Modway Tufted Gray Fabric Upholstered Queen Headboard. Color: Gray, Condition: New. Listed at 89.02 USD. Modway Tufted Gray Fabric Upholstered Queen Headboard Item Description Add versatility in bedroom décor with the Theodore Queen Upholstered Linen Fabric Headboard. Functioning as the centerpiece of your bedroom, Theodore Queen Headboard features deep tufting (no buttons) conveying a classic style that can’t be dressed down. Fully upholstered in padded linen fabric, this queen headboard imbues a strong sense of style, while presenting a modern piece full of boxy lines that accessorize with many looks. Set Includes: One - Theodore Queen Headboard Features: Contemporary queen sized headboard Deep button tufting Headboard only Spot Clean as Needed Assembly required Dimensions: Overall Product Dimensions: 4"L x 61.5"W x 25.5"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 58"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 56"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28"H Mo Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520