| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | MOD-5149-BLK |
| Color | Black |
| Type | Headboards |
| Item Height | 52.5 in |
| Item Length | 3.5 in |
| Item Width | 39 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Material | Upholstered Vinyl |
| Size | Twin |
| UPC | 848387019433 |
Check the listing for details. Modway Tufted Upholstered Faux Leather Square Twin Size Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 66.98 USD. Designed with just the right amount of grace, Lily is made from fiberboard, plywood, and soft faux leather upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Perfect for contemporary and modern dorm rooms, children's, teen, and guest bedrooms, sleep soundly with this headboard for twin beds.