| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Light Color | White: Warm, White: Clear |
| Softbox/Diffuser Shape | Square/Rectangle |
| Color Temperature | Bi-Color |
| Power Source | AC-Powered, Batteries, Wired-to-Device Battery |
| Flash Head Trigger | Built-in Slave Cell |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Slave/Flash Connection | PC |
| Range | Less Than 20 m |
| Brand | Cube |
| LED/Bulb Count | Multiple LED |
| Type | LED |
| Mount Type | Suction cup mini DSLR |
| Item Height | 2.18 in |
| Manufacturer | Cube |
| Model | LIT-POR-ADJ- N1B |
| Kit Style | Base |
| Light Type | LED |
| Features | Portable |
| Compatibility | Universal |
| Item Width | 3.58 in |
Check the listing for details. New In Box! Cube Photo/Video Conference Light Kit , With Tripod And Suction Cup. Color: Black, Condition: New. Listed at 3.95 USD. Offered for your consideration: Cube Video/Photo/Video Conference Light Kit, model LIT-POR-ADJ-N1B. The Kit includes the light with defuser, mini USB power/charge cable, mini tripod and the suction cup. As you can see in the photos you can adjust not only the intensity of the light as well as change the tone from kind of yellowish to bright white. As you can see all brand new in the box. Power 6.6 watt, 3.7 Volt 2700mAh. Pay only $5.95 shipping if you purchase more than one unit.