| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Cooking Method | Infrared |
| Model | NuWave Pro |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Height | 4.75" |
| Item Depth | 4 in |
| Material | Metal |
| Number of Items | 1 |
| Type | Infrared Oven Rack |
| Features | Reversible |
| Color | Silver |
| Components Included | Wire Cooking Rack |
| MPN | Does Not Apply |
| Manufacturer Color | Chrome |
| Item Weight | 14 oz |
| Brand | NuWave Pro Infrared Oven |
| Item Diameter | 12 in |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven WIRE RACK 1"- 4" Reversible - Replacement Part. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 18.99 USD. Nuwave round cooking rack, reversible 1" - 4" high, 11.5" across Used- See pictures.