| Country of Manufacture | Colombia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2709891 |
| MPN | PR-4753-2709891 |
| Color | Black |
| Type | Armoires |
| Style | Modern |
| Item Height | 70" |
| Item Width | 23" |
| Item Length | 20" |
| Category | Armoires |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Armoire with 2-Doors in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Armoires |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Armoire with 2-Doors in |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508552296 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Engineered Wood Armoire with 2-Doors in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 503.43 USD. The spacious 2-door cabinet houses a shelf and a hanging rod, perfect for organizing clothing and linens. A generously sized lower drawer (18.8"W x 15.1"D) adds extra storage. 2-door cabinet includes a practical shelf and hanging rod for versatile storage.