| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 156-21003-9429-CYMX |
| MPN | 156-21003-9429-CYMX |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 58" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Baxton Studio Mailene Mid-Century Wood Queen Headboard in Walnut Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 111.59 USD. Constructed from solid rubberwood with MDF ash veneer, Walnut brown finish, Curved edges, Made in Malaysia, Assembly required, Upper back features 6 predrilled holes 2.50" apart from one another for 5 different height adjustment optionsFeatures : Mid-century modern headboardConstructed from solid rubberwood with MDF ash veneerCurved edges