| Pattern | Tufted |
|---|---|
| Size | Queen |
| Color | Blue |
| MPN | MOD-6116-LBU |
| Material | Velvet |
| Item Length | 3.5 in |
| Brand | Modway |
| Type | Headboard |
| Item Height | 22.5 in |
| Model | Modway Emily |
| Item Width | 61.5 in |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| UPC | 889654153474 |
Check the listing for details. Modway Emily Queen Biscuit Tufted Performance Velvet Headboard in Light Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 116.16 USD. Instill classic elegance and modern luxury with the Emily Queen Tufted Performance Velvet Headboard. This velvet queen headboard will transform your resting space. SUPERIOR CONSTRUCTION - The Emily Performance Velvet Queen Headboard is solidly constructed from durable fiberboard and plywood, with dense foam padding for supportive comfort and restful tranquility.