| Material | Metal |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-621057 |
| MPN | PR-4753-621057 |
| Color | Silver |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 40" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 28" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 28" Square Metal Bar Table in Silver |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 28" Square Metal Bar Table in Silver |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508481244 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 28" Square Metal Bar Table in Silver. Color: Silver, Condition: New. Listed at 227.68 USD. Cross brace provides extra stability. Compact in design, the table top is 23. The legs extend to 27. The table features a cross-brace that provides increased support and stability. Rubber floor glides protect your floor by sliding smoothly when you need to move the table.